Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozpočet Strakonic - téměř půl miliardy korun

3. 1. 2007

Pokračování oprav strakonického hradu, výstavba nového bytového domu v lokalitě na Jezárkách, budování nových cyklostezek ve městě. To jsou jen některé investiční akce, které mají na příští rok naplánované Strakonice. Ty mají zastupitelstvem schválen bezmála půl miliardový rozpočet, konkrétně příjmy ve výši 446 milionů korun a výdaje 503 milionů korun.  Schodek pokryjí finance z minulých let.

Strakonice jsou jediným městem na jihu Čech, které dá miliony korun na záchranu památky - hradu na soutoku Otavy a Volyňky ze třináctého století. Po dokončení první etapy rekonstrukce hradu, která stála zhruba sedmdesát milionů korun, začala rekonstrukce základní umělecké školy. Ta stála už čtrnáct milionů korun, příští rok například za opravy fasády zaplatí radnice zhruba dalších devět milionů korun.

Letos přitom chce město za zhruba dvacet milionů korun přestavět i viadukt spojující Komenského ulici a prostranství před strojírenským podnikem ČZ. Tudy také míří lidé na výpadovku na Volyni a Strážný či do Radošovic. Viadukt bude nově průjezdný oběma směry a chodci budou mít stezku zcela mimo komunikaci. "Tato akce se objevila v rozpočtu zejména proto, že České dráhy budou opravovat právě trať vedoucí přes viadukt a tudíž plánují i výluky," řekl starosta města Pavel Vondrys.

Stavba bytového domu na Jezárkách, kde už jeden podobný stojí, vyjde na třicet milionů korun. Za tyto peníze vyroste v lokalitě třicet bytů. Ty budou určeny pro lidi s nižším příjmem.(red)

Copyright: www.strakonicko.estranky.cz